СУЧАСНІ ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ – ЗАСІБ ДЛЯ СТВОРЕННЯ БАЗИ ДАНИХ ТА ЕФЕКТИВНОГО ПРИЙНЯТТЯ ТЕХНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИХ РІШЕНЬ У БІЗНЕС-ПРОЦЕСАХ НАФТОГАЗОВОЇ ГАЛУЗІ

Автор(и)

  • С.О. Рибалка Центр розробки родовищ вуглеводнів, ДП «Науканафтогаз», Вишневе, Київська область, Україна
  • О.В. Горбунов Центр розробки родовищ вуглеводнів, ДП «Науканафтогаз», Вишневе, Київська область, Україна
  • М.В. Гунда ДП «Науканафтогаз», Вишневе, Київська область, Україна

DOI:

https://doi.org/10.32822/naftogazscience.2019.03.092

Анотація

Суттєве збільшення об’ємів, швидкість передавання інформації про обладнання та технології, прискорене формування та прийняття техніко-технологічних рішень, підвищення ефективності бізнес-процесів вимагає запровадження цифрових технологій. Створення інформаційних систем, в яких програмне забезпечення використовує принципи поєднання каталогізованої інформації з аналітичними алгоритмами пошуку, ранжування та їх узагальнення на різних рівнях дозволяє уніфікувати наявну в будь-якій у т.ч. нафтогазовій компанії різнорідну інформацію. Зокрема, уникнути дублювання масивів даних, забезпечити єдиний стандарт обробки та використання інформації з доступом до неї в будь-якій точці планети. Адже, на кожному етапі прийняття техніко-технологічного чи управлінського рішення працюють спонукальні механізми до максимальної оптимізації всіх бізнес-процесів, пов’язаних з ними.

Створення спеціалізованих інформаційних баз даних для нафтогазових компаній, що охоплює всі сектори нафтогазової та суміжних галузей сприятиме побудові бізнес-процесів та зменшенню непродуктивних витрат на всіх ланках виробництва, а, отже, збільшенню дохідності компаній.

Інформаційний каталог сучасних техніко-технологічних рішень у нафтогазовому комплексі – це програмний продукт, у якому міститься офіційна інформація та дані про вітчизняні та провідні зарубіжні підприємства та компанії, що здійснюють виробництво та/або збут матеріалів та/чи обладнання, або надають послуги для нафтогазової галузі України.

Ключові слова: база даних, інформаційний каталог, нафтогазова галузь, обладнання, програмний продукт, структура, технологія

Список літератури

  1. База даних ТОВ «Газінфосервіс» [Електронний ресурс] : від 01.2019 / ТОВ «Газінфосервіс». Офіційний веб-портал. – Електронні дані. – Режим доступу: https://www.gasinfoservice.com/uk/ukraine/ (дата звернення 17.08.2019). – Назва з екрана.
  2. Перші паростки. Річний звіт НАК «Нафтогаз України» [Електронний ресурс] : від 09.06.2016 / НАФТОГАЗ ГРУПА. Офіційний веб-портал. – Електронні дані. – Режим доступу: http://www.naftogaz.com/files/Zvity/Anual_report_ukr_170608.pdf (дата звернення 17.08.2019). – Назва з екрана.
  3. Розлив нафти на платформі Deepwater Horizon [Електронний ресурс] : від 07.06.2016 / OilfieldWiki. Офіційний веб-портал. – Електронні дані. – Режим доступу: http://www.oilfieldwiki.com/wiki/Deepwater_Horizon_oil_spill. (дата звернення 17.08.2019). – Назва з екрана
  4. Система публічних закупівель «Prozorro» [Електронний ресурс] : від 04.2016 / Електронні дані. – Режим доступу: https://prozorro.gov.ua/ (дата звернення 17.08.2019). – Назва з екрана.
  5. Maksoud J. Construction, installation advances extend capabilities. – E&P, July, 2009. – 56-57.

 

Біографії авторів

С.О. Рибалка, Центр розробки родовищ вуглеводнів, ДП «Науканафтогаз», Вишневе, Київська область, Україна

WP_20150811_011.jpg
Інженер 1 категорії

О.В. Горбунов, Центр розробки родовищ вуглеводнів, ДП «Науканафтогаз», Вишневе, Київська область, Україна

Горбунов_О.В_._.jpg
Завідувач відділу

М.В. Гунда, ДП «Науканафтогаз», Вишневе, Київська область, Україна

2019-11-14_160630.png
Заступник директора

Опубліковано

2019-11-14

Як цитувати

Рибалка, С., Горбунов, О., & Гунда, М. (2019). СУЧАСНІ ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ – ЗАСІБ ДЛЯ СТВОРЕННЯ БАЗИ ДАНИХ ТА ЕФЕКТИВНОГО ПРИЙНЯТТЯ ТЕХНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИХ РІШЕНЬ У БІЗНЕС-ПРОЦЕСАХ НАФТОГАЗОВОЇ ГАЛУЗІ. Проблеми та перспективи нафтогазової промисловості, 1(3), 92-107. https://doi.org/10.32822/naftogazscience.2019.03.092

Номер

Розділ

Розробка нафтових та газових родовищ

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають